Jak vybrat dámskou kabelku?

Jak vybrat dámskou kabelku? Poradíme vám!

Publikováno 10.5.2017 v kategorii

Dámská kabelka není jen pouhým módním doplňkem, ale má také nedocenitelné praktické vlastnosti. Málokterá žena si dokáže představit svůj den bez kabelky. Ta slouží jako příruční zavazadlo, do kterého si ukládáme všechny nezbytnosti včetně klíčů, dokladů, telefonu, rtěnku a dalších drobností. Každá žena klade důraz na trochu jiný typ kabelek. Nejvíce záleží na vašem stylu, množství věcí, které potřebujete mít u sebe, a také finanční možnosti. Dáme vám pár rad a tipů, jak vybrat kabelku a jak při výběru postupovat.

Jak na to?

Při výběru dámské kabelky je třeba se zaměřit na základní faktory. Především tedy na jakou příležitost kabelku potřebujeme, co v ní chceme nosit (kolik věcí) a v neposlední řadě, jaký styl preferujeme (sportovní, elegantní, klasiku). Důležitou roli tedy hraje velikost, materiál, cena, a také způsob nošení (do ruky, přes rameno nebo crossbody kabelky).

Kabelka by vám měla „padnout“

Dámské kabelky mohou mít mnoho podob. Jak se v nich vlastně zorientovat? Kabelka by se měla hodit k vaší postavě a také celkové osobnosti. Navíc tento módní doplněk podléhá trendům, které se neustále mění. To může hrát také velmi významnou roli při výběru. Říká se, že kabelka dokáže o své majitelce leccos povědět. Pestré barvy nosí častěji společenské ženy, černé a hnědé volí konzervativnější typy. Maminky na mateřské dovolené, dávají přednost pohodlí. Často pak sází na takzvané crossbody kabelky. Menší psaníčka do ruky si pořizují skutečné dámy a ženy výše postavené (manažerky), které je nosí ke kostýmku.

Kabelky podle typu

Nejoblíbenější a nejžádanější jsou kabelky přes rameno, které představují nestárnoucí klasiku pro každého. Tento tyk kabelek se hodí prakticky ke každé ženě. Kabelku si jednoduše přehodíte na rameno a jdete. Můžete vybírat z mnoha různých velikostí, barev a stylů. Kabelku přes rameno lze využít ke každodennímu nošení. Určitou nevýhodu může mít například v zimě, protože trochu sklouzává z bundy.

Kabelky Crossbody představují komfort. Jsou přizpůsobeny k nošení do kříže (nebo přes hlavu). Jednoduše si kabelku přehodíte přes hlavu a nemusíte se starat o to, zda vám nesklouzne z ramene. Tento typ oceníte především na výletech, při sportovních aktivitách a také ženy s malými dětmi, které potřebují mít ruce volné. Současným trendem jsou kabelky s odnímatelným popruhem a klasickými uchy přes rameno. Ty vám umožní nosit kabelku buď přes rameno, nebo křížem.

Vyberte si pohodlně dle vašich preferencí v našem katalogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *