Jak sladit kabelku s outfitem?

Jak sladit kabelku s outfitem?

Publikováno 10.5.2017 v kategorii

Dámská kabelka tvoří doplněk, který je nejen praktický, ale také elegantní. Je velmi důležité vybírat kabelku tak, aby ladila s vaším outfitem a také se hodila k určité příležitosti. Chystáte se do kina, do divadla, na večírek, na společenskou událost, do práce nebo na pracovní schůzku? Pokaždé budete potřebovat trochu jiný typ kabelky. Nebojte se, není to žádná věda. Každá žena by měla mít doma hned několik kabelek různých velikostí, barevných kombinací i stylů. Jedině tak můžete vždy sáhnout po té správné!

Růžová kabelka s psaníčkem 2v1 Kris-Ana

Růžová kabelka s psaníčkem 2v1 Kris-Ana

Proč je důležité sladit kabelku s outfitem?

Milé dámy, víte, že průzkumy upozorňují, že až 60 % žen nosí stále tu samou kabelku? A to bez ohledu na to, že jich mají doma mnohem více? Nechce se vám přendávat neustále doklady a všechny potřebné nezbytnosti, nebo jde pouze o zvyk? Ať už je váš důvod jakýkoliv, je to velká škoda. Kabelky jsou v podstatě jako boty nebo šaty, ty přeci také střídáte. Byla by velká škoda ochudit se o možnost vyzkoušet různé typy kabelek podle outfitu, nálady i konkrétní příležitosti. Abychom vám toto rozhodování trochu usnadnili, dáme vám pár rad, jak na to.

Ujasněte si základní kritéria!

Ještě, než se pustíte do výběru konkrétní kabelky, nejprve si ujasněte, co od kabelky očekáváte. Zkuste si odpovědět na následující otázky:

  • Co se do kabelky musí vejít? Podle toho zvolíme velikost
  • K jaké příležitosti kabelku budete nosit? Do práce, do společnosti, do města
  • Budete kabelku nosit v zimě nebo v létě? Na ročním období také záleží!
  • Jaký styl se vám líbí a kolik jste ochotná za kabelku utratit? Ceny kabelek se pohybují od několika set korun až po několik tisíc i desetitisíc korun.
Černá menší crossbody kabelka

Černá menší crossbody kabelka

Pořiďte si od každé jednu

Obecně lze říci, že bychom měli mít doma kabelku vhodnou ke společenské události (psaníčko), dále pak business kabelku, která bude reprezentativní a zároveň praktická, kabelku do města (zde je kladen důraz na komfort), klasickou jednobarevnou kabelku a alespoň jednu veselejší (kterou oceníte zejména v létě). Samozřejmě je nekupujte najednou, ale postupně.

Pastelová psaníčka se perfektně hodí k příležitosti plesové nebo svatební sezóny. K večerní róbě psaníčko zkrátka patří. Pastelové tóny jsou plné elegance a svěžesti. Pokud dáváte přednost klasice, vsaďte na oblíbenou béžovou, bílou či černou.

Elegantní společenské psaníčko

Elegantní společenské psaníčko

Tip pro zimní sezónu. V zimě nosíme především vysoké kozačky či polokozačky. V zimě dejte přednost kabelkám střední či vetší velikosti. Ideální jsou jednobarevné kabelky nebo kabelky s tmavšími odstíny. Skvěle poslouží také geometrické tvary. Světlé a pastelové barvy si nechte na jaro.

V létě se naopak zaměřte na kompaktnější kabelky, které zdobí veselé potisky či kabelky ve světlých tónech. Velmi oblíbené jsou puntíky nebo květinové vzory, které jsou zkrátka nesmrtelné. S květinovými vzory však opatrně, aby výsledný outfit nepůsobil přeplácaně.

Elegantní a praktický model vyberte do práce nebo na obchodní jednání. Tyto kabelky se označují jako business kabelky a jsou nejen stylové, ale také dostatečně prostorné. Snadno do nich uložíte notebook a diář.

Jak sladit kabelku s outfitem?

Vždy dbejte na to, aby kabelka dobře ladila s oblečením a doplňky vašeho aktuálního modelu. To samozřejmě neznamená, že musí být úplně stejná jako šaty nebo kabát, který máte na sobě. Spíše dbejte na styl (ležérní, elegantní či sportovní), nežli na samotné barvy (i když ty by měly být alespoň trochu sladěné také). Například kabelka ve stejné barvě jak pásek či boty, vypadá naprosto dokonale. Pozor na vzory! Vzorovaná kabelka se hodí k jednobarevnému oblečení a naopak. Opět můžete stejný vzor sladit například s obuví nebo s páskem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *